Библиотека >> Статьи >> «Дахова котельня по вул. Обсерваторнiй, 21 у м. Києвi»
 

Надруковано у журналі
"Монтаж+Технологія" №7/99.

Проект № 5 «Дахова котельня по вул. Обсерваторнiй, 21 у м. Києвi»

Проект «Дiпроцивiльпромбуд»
Постачання, монтажнi та налагоджувальні роботи ТОВ «Демо ЛТД»

Під час реконструкції будівлі та інженерного обладнання проектною організацією враховувалися такі фактори, як завантаженість теплових мереж центру міста, щільна забудова в районі будівництва готелю, тому було прийняте рішення про обладнання дахової газової котельні в горищному приміщенні будівлі.

Проектом передбачене встановлення в котельні котлів Paromat-Simplex виробництва німецької фірми Viessmann завдяки їхнім властивостям — високий ККД, низькі викиди шкідливих речовин з вихідними газами, відносно невелика вага котлів.

Пояснювальна записка

Згідно з проектом котельня має забезпечувати опалення будівлі, постачання гарячої води, підігрівання повітря припливної вентиляції, виконуючи всі ці операції в автоматичному режимі у залежності від температури зовнішнього повітря. Котельня укомплектована таким обладнанням:

Два котли, потужністю 130 кВт кожний, змонтовані в приміщенні котельні.

  • низькотемпературні опалювальні котли Paromat-Simplex потужністю 130 кВт кожний з газовими пальниками VG III-3-130, автоматикою Dekamatik M1 і M2 та ємнісним водопідігрівачем RudoCell виробництва фірми Viessmann;
  • насосне обладнання німецької фірми Grundfos;
  • хімводопідготовка WINNI-mat VFB від німецької фірми Grunbeck.

Система опалення виконана в основному з установленням опалювальних приладів типу «фан-койл», тому схема підключення котлів до системи опалення через гребінку передбачає два режими роботи — літній та зимовий. Зимовий режим розрахований на подачу теплоносія в системи опалення, гарячого водопостачання (ГВП) та калориферних установок. Улітку котли працюють тільки для ГВП.

Циркуляція теплоносія у зимовий і холодоагенту в літній період забезпечується насосом UPS 40-60 (один у резерві). Насосом UPS 32-60 теплоносій подається на ємнісний водопідігрівач RudoCell. З метою забезпечення виходу котлів на робочий режим і захисту їх від переохолодження встановлено насос рециркуляції UPS 25-40.

Котельню вкомплектовано баком горячого водопостачання RudoCell

Водогрійні газові котли Paromat-Simplex потужністю по 130 кВт кожний з параметрами теплоносія 95-70 °С та максимальною температурою 110 °С працюють за каскадною схемою з автоматикою управління Dekamatik M1, M2. Завдяки конструкції котла (триходовий котел з великим внутрішнім об’ємом теплоносія та великими відстанями між стінками) відбувається надійна передача теплоти й хороша внутрішня циркуляція води. Завдяки низькому навантаженню в камері згоряння забезпечується оптимізація режиму спалювання з викидами в атмосферу невеликої кількості шкідливих речовин, а також додаткове зниження температури вихідних газів та зменшення викидів чадного газу за рахунок триходової системи котла. Оптимальний режим спалювання та низький вміст шкідливих речовин забезпечується також за рахунок застосування двоступінчастих пальників, налагоджених на заводі-виробнику на потужність котла й перевірених у роботі за допомогою комп’ютерної програми.

У залежності від температури зовнішнього повітря і температури теплоносія автоматика котлів регулює час увімкнення та вимкнення пальників обох котлів або одного. Автоматика забезпечує послідовне ввімкнення котлів: перший — ведучий, другий — підхоплювальний. Після напрацювання пальником ведучого котла 3000 тисяч годин послідовність увімкнення змінюється. Автоматика котлів передбачає аварійне вимкнення пальників у разі перевищення чи заниження оптимального значення тиску газу, води або в разі відсутності напруги в електромережі. Сигнал про аварійну зупинку котлів передається на диспетчерський пункт у вигляді світлової та звукової сигналізації. Автоматика управління Dekamatik M1, M2 дозволяє програмувати роботу котлів із завдаванням часу ввімкнення та вимкнення протягом доби, по днях тижня, нічний та денний режими із завдаванням температури теплоносія, а також регулювати температуру в баці водонагрівача.

Газовий тракт низького тиску розведення газопроводу по котельні укомплектований газовим лічильником РГ-40, відсічним клапаном з електромагнітним приводом та запірною арматурою.

Відведення димових газів здійснюється окремими димарями ДУ200, виготовленими з нержавіючої сталі й змонтованими в прихованих каналах стіни. Висота димарів — 6.5 м, що забезпечує необхідне розсіювання викидів котлів.

У котельні передбачена припливна примусова вентиляція, яка забезпечує трикратний повітрообмін у приміщенні.

Iгор Мiщенко, iнженер